Jakiej wiedzy szukasz, Podróżniku?
< Wszystkie wpisy
Drukuj

Topór „Dumnizeł”

Topór „Dumnizeł” — to jedna z najsłynniejszych broni na świecie. Wspaniały „Dumnizeł” inaczej: „Palec Boży”, ogromny i niezwykle ciężki topór dwuręczny należący do Legendarnej Daryanny.

Należałoby w tym miejscu wspomnieć o Daryannie, ale jest poświęcony jej osobny artykuł, natomiast należy wiedzieć, że Daryanna jako Barvacka wojowniczka w magiczny sposób otrzymała nadludzką siłę, dzięki której była w stanie dźwigać i walczyć tym wspaniałym toporem. Gdy po utracie jej siły, trzeba było przetransportować topór do sali jej poświęconej w pałacu królewskim, potrzeba było aż czterech mężczyzn, żeby nieśli topór.

Daryanna słynęła z tego, że uderzając Dumnizełem, zabijała swojego przeciwnika jednym ciosem. Z jego pomocą Daryanna była w stanie zwyciężać nie tylko pojedynczych przeciwników, ale nawet całe oddziały wroga w pojedynkę, czy bestie takie jak smok pustynny „Sahir”.

Topór „Dumnizeł” zapisał się w pamięci Śródmian i ich kulturze. Jego wyrysowany kształt można zaobserwować w koszarach, na murach miasta i w różnych innych miejscach.