Jakiej wiedzy szukasz, Podróżniku?
< Wszystkie wpisy
Drukuj

Walwistam

 

Walwistam – Klan Wilka, jeden z klanów Barbarzyńskich przybyłych ze Sfery Niższej a obecnie zamieszkałych na południu Rony. Walwistam jeszcze przed czasem Wielkiej Migracji Barbarzyńców (709-717) był zaraz za Berstamem (Klan Niedźwiedzia) jednym z klanów dominujących, zawsze zabiegających o przywództwo nad pozostałymi klanami. W czasach pomigracyjnych równowaga władzy przeniosła się z konfliktu między Walwistamem a Berstamem, na Walwistam – Jakalstam (Klan Szakala). Nieszczęśliwie dla członków Klanu Wilka, zwycięzcami okazali się Barbarzyńcy z Klanu Szakala i tę swoją pozycję utrzymują po dzień dzisiejszy. Nie zmienia to faktu, że w barbarzyńskiej hierarchi klanów, Walwistam znajduje się zaraz na drugim miejscu. Wodzem Walwistamu jest Arnur Mocne Serce

Klan Wilka, znany również jako Walwistam, to jeden z potężnych klanów Barbarzyńców z Ons Klans. Ich osada, zbudowana z drewna, kamienia i gliny, położona jest na wzgórzach, otoczona bujnymi lasami, gdzie wilki żyją i polują. Życie w osadzie opiera się na współpracy, a mieszkańcy trudnią się rolnictwem, rzemiosłem i polowaniami. Poza osadą, członkowie klanu wyruszają na długie wyprawy, polując na zwierzęta i broniąc swojego terytorium.

Wodzem klanu Wilka jest Arnur Mocne Serce, potężny i nieustraszony wojownik o niezwykłych umiejętnościach bojowych. Jego historia zaczęła się, gdy jako młody chłopiec ocalał z ataku na swoją rodzinę. Wyruszył wtedy na samotne wyprawy, ucząc się sztuk walki i przetrwania. Po latach powrócił do klanu, gdzie zjednoczył swoich ludzi i został ich wodzem. Walwistam jest zarządzany przez Radę Starszych, na której czele stoi wódz Arnur Mocne Serce. Rada podejmuje decyzje dotyczące życia w osadzie, wypraw i sojuszy z innymi klanami. Wspólnota klanu Wilka opiera się na silnych więzach rodzinnych i lojalności wobec swojego wodza.

Klan Wilka charakteryzuje się nieustraszoną postawą i silnym duchem walki. Ich wojownicy noszą skórzane zbroje zdobione wilczymi motywami, a na ich szyjach wisi amulet w kształcie wilczej głowy, symbolizujący siłę i odwagę. Tradycje klanu Wilka obejmują rytuały ku czci ducha wilka, które mają na celu zacieśnienie więzi z naturą i uzyskanie błogosławieństwa w bitwach. Jednym z najbardziej znanych bohaterów z klanu Wilka jest Freydis Srebrna Sierść, nieustraszona wojowniczka, która poprowadziła swoje wojska do wielu zwycięstw nad wrogami Barbarzyńców. Jej talent w walce, wiedza taktyczna oraz niezłomna wola sprawiły, że stała się legendą, a jej imię jest szczególnie znane wśród ludzi Walwistamu.