Jakiej wiedzy szukasz, Podróżniku?
< Wszystkie wpisy
Drukuj

Sir Gawain

Sir Gawain — błędny rycerz pochodzący z Empir Chor, obecnie wspierający wraz ze swymi ludźmi Oddział Legendarnych, członek Kręgu Legendarytów.

Sir Gawain był postacią legendarną w całym EmpirChor, kraju Nobilitów, znanym za swoją szlachetność i rycerskość. Mimo iż był najmłodszym z synów Rodina Otyłego, nie miał miejsca w rodzinnym domu, gdyż nie był zainteresowany władzą ani bogactwem, którymi tak hołdowali inni członkowie jego rodu. Zdecydował więc, że opuści swój dom i ruszy w świat, by szukać swojej drogi jako błędny rycerz.

Gawain podróżował po różnych zakątkach EmpirChor, walcząc z rozbójnikami i bandytami, broniąc słabszych i biednych przed niesprawiedliwością. Był szlachetnym i odważnym rycerzem, ale nieco łatwowiernym i podatnym na manipulacje. Zawsze starał się pomagać potrzebującym, nawet jeśli oznaczało to, że będzie musiał zaryzykować swoje własne bezpieczeństwo.

Gdy dowiedział się o planach cesarza Niverdu, EllerRisa, by wypowiedzieć wojnę królestwu Erellanu i zniszczyć je, Gawain postanowił, że musi udać się do Rony, by pomóc w obronie tego kraju. Uważał bowiem, że każdy, kto walczy o sprawiedliwość i prawo, jest godny szacunku i powinien zostać wsparty. Nie zważając na niebezpieczeństwa, jakie go czekały, ruszył w drogę, by bronić Erellanu przed najeźdźcami z Niverdu.

Po przybyciu do Rony Gawain dołączył do Oddziału Legendarnych, grupy rycerzy, którzy także walczyli o obronę Erellanu. Razem z nimi brał udział w wielu bitwach i potyczkach, zawsze dając z siebie wszystko i ryzykując swoim życiem dla dobra swojego kraju. Jego odwaga i męstwo zostały docenione przez wszystkich, a jego imię stało się synonimem bohaterstwa w całej Ronie.

Na grze terenowo–fabularnej w rolę sir Gawaina wciela się Kamil.