Jakiej wiedzy szukasz, Podróżniku?
< Wszystkie wpisy
Drukuj

Rey Drakonis

rey drakonis ronopedia ogt events

 

Rey Drakonis — urodzony w 1058 roku (obecnie ma 24 lata) młody mag pochodzący z Suma Drevisz, absolwent Akademii Magicznej Otesz Mistika na wydziale Sprowadzania ze specjalnością Piromancji. Obecnie zajmuje stanowisko asystenta w Gildii Czarodziejow Erellanu, ubiegając się od kilku lat o tytuł mistrza. Jego wrodzone magiczne zdolności sugerują pokrewieństwo z pradawną linią Drakonisów z Erellanu.

Rey od najmłodszych lat przejawiał zdolności magiczne o charakterze emanacji żywego ognia, co wskazywałoby na jego pokrewieństwo, choćby i dalekie. Jako uzdolniona sierota został przygarnięty przez rodzinę kupiecką w Razen Deisz. Dwie przybrane starsze siostry były wysłane do akademii, stąd takiego samego losu zapragnął dla siebie Rey. Akademię ukończył z wysokimi stopniami, choć nie ze wszystkich dziedzin. Historia i wiedza tajemna do tej pory pozostają dla niego zagadką. Czarodziej zaraz po ukończeniu szkół magicznych udał się w wędrówkę celem odnalezienia swoich korzeni. Wybrał się do Erellanu, gdzie otrzymał angaż w tamtejszej Gildii Czarodziejów, gdzie szkolił się najpierw na pozycji czeladnika a obecnie asystenta mistrza Jarindy, a potem Mel ArietyDraft.

Zapatrzony w mistrza Jarindę, wciąż poszerza swoją wiedzę i rośnie w siłę. Ścieżki mistrza jednak są nie do odgadnięcia, dlatego Rey w ostatnim czasie skupia sie na prowadzeniu Gildii, w czym radzi sobie nadzwyczaj dobrze. Jego ciekawość wzbudziła zainteresowanie namiestnika Okiego, który chętnie podjął się dyskretnej opieki nad młodym czarodziejem.

W ostatnim czasie podczas otwartych potyczek sił Kręgu Legendarytów z Wyprawą Niverdu, Rey nadzwyczaj intensywnie skupił się na planowaniu ataku przeciwko czarnoskiężnikowi AureLisowi, co jednak spaliło na panewce. Natomiast poszukiwania Reya dotyczące jego rodowodu wykazywałyby, jakoby jego matką była Emeria Lisica, która z kolei była skrywaną córką Lurigi Drakonis potężnej czarodziejki pochodzącej w prostej linii od Mattana Drakonisa, króla Erellanu.

Na grze terenowo–fabularnej w postać Reya Drakonisa wciela się Janek.