Jakiej wiedzy szukasz, Podróżniku?
< Wszystkie wpisy
Drukuj

Czarnoksiężnik Aure–Lis

Czarnoksiężnik Aure–Lis — mistrz władania czarną magią, szlachcic i dyplomata pochodzący z wysokiego rodu czarodziejów w Niverdzie, zaufany doradca cesarza Eller–Risa, nieśmiertelny.

Wywodzący się z rodziny Lisów, a więc jednej z najpotężniejszych rodzin czarodziejskich Niverdu, AureLis znajduje swoje miejsce na dworze cesarza, o co nie było trudno z uwagi na jego odpowiednie pochodzenie, wraz z którym równo szły umiejętności magiczne i perswazyjne czarnoksiężnika. Jego dokładny wiek nie jest znany z uwagi na jego wieloletnią pracę nad wydłużeniem swojego życia z pomocą magii, czym zaskarbił sobie szczególną sympatię EllerRisa (sam cesarz jest długowieczny i nie może umrzeć ze starości, toteż pochwala wszelkie działania wśród swoich poddanych mające na celu wydłużenie swojego życia, by zostać u boku cesarza jak najdłużej). AureLisowi udało się to z dużą skutecznością. Oczywiście czarnoksiężnik potrzebował do zrealizowania tego celu wielu lat eksperymentów z pewnością niemoralnych, próbach na ludziach, niewolnikach czy wolnych, którzy podpadli jemu i cesarzowi. Tajemnica przedłużonego życia czarnoksiężnika nie jest do końca znana, ale z pewnością wpływ na nią ma jego zamiłowanie do otaczania się magicznymi przedmiotami.

AureLisowi towarzyszy niezmiennie jego niewolnica i uczennica Zari. Będąc na jego usługi, Zari jednocześnie uczestniczy we wszystkich mrocznych rytuałach czarnoksiężnika będąc jego wsparciem i obiektem wielu eksperymentów.

Chciwość czarnosksiężnika jest znana całemu jego otoczeniu, stąd też nie było nic dziwnego w tym, że zgłosił swoją chęć do udziału w ekspedycji za ocean, do Rony, jako jeden z pierwszych, czym bardzo uradował cesarza. AureLis wiele słyszał o wspaniałościach ziemi Rony, a także o wspaniałej magii i artefaktach z przeszłości jakie tam się znajdują.

W Ronie był jednym z głównych dowódców armii niverdzkiej, a także reprezentantem cesarza podczas delegacji w Królestwie Erellanu, w ramach której nadano mu tytuł Wielkiego Lorda Restabilizatora. W Erellanie nie musiał długo czekać, aż jego nowi sojusznicy, chętni rończycy do dołączenia do niverdzkich szeregów zaczną przynosić mu kosztowności i cenne artefakty, jakie wpadły im w ręce licząc na nagrodę i przychylność w zamian. Najcenniejszym, wręcz nieopisanym skarbem dla AureLisa był złocisty kryształ, który okazał się być Kryształem Fortuny.

Podczas gry terenowo–fabularnej w postać Aure–Lisa wciela się Adrian.