Jakiej wiedzy szukasz, Podróżniku?
< Wszystkie wpisy
Drukuj

Golemy

 

Golemy – antropomorficzne stworzenia zbudowane z ziemi i kamienia o ogromnym korpusie, długich rękach i nogach, ale małej głowie. Ich wytrzymałość jest niemal nieograniczona, a siła zdolna, by powalić każdego wojownika jednym uderzeniem.

Golemy pochodzą ze Sfery Niższej, a więc ziemi zamieszkiwanej dawniej przez Barvatów. Prawdopodobnie pochodzą od Anioła Ziemi – Kadurel, którego Barvatowie znali i czcili pod imieniem właśnie Golem. Uznawali go za stworzyciela i o jego błogosławieństwo modlili się w swych rytuałach i ofiarach.

Golemy, jako sługi Kadurel, przemierzały Sferę Niższą i tworzyły wpaniałe góry, doliny i inne miejsca, którymi Anioł mógłby się przechadzać. Były skłonne wspomóc tych, co służyli aniołowi, a zaatakować każdego, kto zbeszcześcił ich ziemię.

Mówi się, że do dzisiaj potężniejsi szamani Barvaccy potrafią w rytuale przywołać golema na swoje usługi, co oznaczałoby, że Kadurel, mimo, że opuściła Sferę Niższą, to odcisnęła również swoje piętno na Ronie w poprzednich erach świata.