-
Ludzie
-
-
-
- Chorus (Chor-Ris)
- Czarnoksiężnik Aure–Lis
- Dynastia Erisów
- Dyplomata Tsu–Ari
- Elena-Vela-Ris
- Eller-Ris
- Ganadia-Ris
- Gar–Gonn
- Harmonia (Harmona-Ris)
- Książę Erik-Vale-Ris
- Książę Tyr–Ros
- Lea–Kritos
- Niverdczycy
- Rodzina Yros
- Tal–Darim
- Tes–Tykles
- Zari
- Pokaż pozostałe artykuły ( 2 ) Schowaj treść
-
- Adanel
- Andora
- Arhaira "Cień Lasu"
- Bergrim
- Bermilion "Biały Prorok"
- Czarnoksiężnik Aure–Lis
- Duncan Zollis
- Dyplomata Tsu–Ari
- Einar Arrowhead "Ćma"
- Gar–Gonn
- H'azzan "Tarcza Królestwa"
- Jazon Bękart
- Jazon Zollis
- Khajala
- Kiyan "Łazik"
- Książę Tyr–Ros
- Lea–Kritos
- Lisica Emeria
- Maykar "Zwycięzca"
- Mel Arieta–Draft
- Rey Drakonis
- Sir Gawain
- Tal–Darim
- Tes–Tykles
- Zari
- Pokaż pozostałe artykuły ( 10 ) Schowaj treść
-
-
Miejsca
-
-
- "Smocze Królestwo"
- Erellan (Śródgrodzie)
- Górdom
- Gród Pielgrzymów
- Legendarni
- Leśny Gród
- Marcinowy Kocioł
- Miasto bez Nazwy
- Morze Północne
- Nowy Port
- Ołtarz Starożytnych
- Pański Portal
- Płaskogród
- Rada Starszych Śródgrodzia
- Samotnia Arty (Moldovarta)
- Śródmorze
- Świątynia Drakonisów
- Pokaż pozostałe artykuły ( 2 ) Schowaj treść
-
-
-
Przedmioty
-
Bestiariusz
-
Wydarzenia
Erellan (Erya) Drakonis
Erellan (Erya) Drakonis — pochodzący z Suma Drevisz obrońca i pierwszy król Krainy Środka, którą nazwano jego imieniem. Erellan jest imieniem Mistyków ze Starożytnego Lasu (Suma Drevisz), natomiast mieszkańcy zasiedlający w tym czasie mury bronionego miasta nazwali go po prostu Erya. Drakonis, to przydomek oznaczający „dziedzica smoków”
Do Krainy Środka przybył mając zaledwie 13 lat. Był w tym czasie gwardzistą posługującym w Gwardii Akademii Magicznej Razen Deisz. Został wysłany z misją pojmania żywego lub martwego przestępcy i uciekiniera Rostara z Przylądka. Młodzieniec wytropił swój cel i zmierzył się z nim. Starcie skończyło się śmiercią Rostara. Erellan jednak nie powrócił do Akademii Magicznej, bowiem mieszkający nieopodal Arta, widząc zdolnego młodego wojownika, zaproponował mu nauki w swojej posiadłości. Erellan zgodził się. Półtora roku później Miasto bez Nazwy zostało zaatakowane przez jedną z armii Pustkowia. Erellan wbrew ostrzeżeniom Arty zaangażował się w konflikt, a nawet stanął na czele mieszkańców miasta. Stoczył legendarną bitwę z Pustkowcami, w której zwyciężył siły ponad siedmiokrotnie większe liczebnie. Łupy z bitwy posłużyły do pokrycia strat i zaopatrzenia nowej armii, a sam Erellan został ogłoszony pierwszym królem Miasta bez Nazwy, od tamtej pory znanego jako Erellan.
Od tamtej pory młody król nie tylko zajmował się rozwojem miasta, ale też w dalszym ciągu kontynuował nauki u osławionego Arty. Nauki te trwały wiele lat. W międzyczasie Erellan poślubił jedną z mieszkanek miasta, piękną Polę Werbę, która dała mu trzech synów: Machę, Mattana i Peela.
Erellanowi dane było jeszcze kilkukrotnie zmierzyć się z armiami Pustkowia, które za każdym razem wygrywał. Swoim poddanym jak również wrogom dał się poznać jako doświadczony strateg, znakomity szermierz, mędrzec i wielbiciel trunków.
Podczas trwania jednej z bardziej zagorzałych wojen, Erellan zmuszony był do udania się po pomoc do smoków, mieszkających przy południowym urwisku. Smoki uszanowały jego prośby i wsparły miasto w walce. Po wszystkim Erellan znalazł konającego błękitnego smoka Apovu i zaoferował mu opiekę. Jako wyraz wdzięczności, Apovu podarował mu kroplę swojej krwi i jedną z błękitnych łusek jako glejt wiecznej przyjaźni między rodem Smoków, a Erellanem. Król wypił krew smoka i od tej pory w chwili trudów i wyzwań, czuł jakby jego krew wrzała dając mu werwę i kondycję ponad ludzką miarę. Jego krew odziedziczyli po części jego potomkowie. Można więc śmiało powiedzieć, że ród Drakonisów faktycznie ma błękitną krew.
Erellan w całym swoim życiu przegrał tylko jedną bitwę – ze zjednoczonymi klanami Barbarzyńców ciągnącymi z południa. Ostatecznie całą wojnę udało się zwyciężyć dzięki zebranemu oddziałowi Legendarnych i pomocy przesławnej wojowniczki Daryanny.
Życie Erellana wydłużyło się dzięki działaniu smoczej krwi. Zmarł w wieku 242 lat ze starości, będąc tym samym jedynym dotychczas Legendarnym, któremu dane było odejść w pokoju. Jest też jak na razie najdłużej panującym królem w Krainie Środka.
Obecnie król Erellan (Erya) Jest wspominany jako jedna z największych legend królestwa, znanych jest wiele pieśni i poematów o jego żywocie i dziełach. Przedstawiany jest na wielu obrazach, za każdym razem w pełnej zbroi i z mieczem w dłoni. Jego symbolami są: smok, długi miecz, tron i królewska peleryna. Niektórzy wspominają również o jego prawie nigdy nie gasnącym uśmiechu.