Jakiej wiedzy szukasz, Podróżniku?
< Wszystkie wpisy
Drukuj

Góry Podniebne

 

Góry Podniebne – w języku Oświeconych „Pahadan Ukalo”, czyli też nazwa ich kraju mieszczącego się w tych pasmach górskich. Góry Podniebne, to nazwa, którą stosują Śródmianie. Same góry rozciągają się na południu od środkowej części Rony, na północy Erellanu, aż po północ i północny wschód Rony.

Na terenie Królestwa Erellanu góry nie są jeszcze zbyt wysokie, ale poza nim, bardziej na północ jest to teren w którym panuje wieczna zmarzlina. Kraj Oświeconych, a więc Pahadan Ukalo mieści się w bezpośrednim sąsiedztwie do Erellanu, choć zajmuje niewielką powierzchnię gór. Stolicą kraju jest Sikara, gdzie znajduje się wspaniała Świątynia Stworzyciela, a także siedziba najwyższego guru. W Sikarze również znajduje się przełęcz prowadząca na jeden z najwyższych szczytów Gór Podniebnych, Nanda, który sięga wysoko ponad chmurami, a na jego czubku ma znajdować się wymarła już osada powitalna, dla przybyszów ze Sfery Światła, skrzydlatych wysłanników Messadela, czyli tak zwanych Podniebnych.

 

 

Oświeceni zamieszkują oczywiście tereny należące do Pahadan Ukalo, ale również te położone bardziej na północ. Ich osady są jednak zdecydowanie trudniej dostępne, a ich kultura bardziej prymitywna, dzika, a miejscami zapomniana.