Jakiej wiedzy szukasz, Podróżniku?
< Wszystkie wpisy
Drukuj

Leśny Gród

Leśny Gród to niewielka miejscowość położona na północy Królestwa Erellanu, otoczona gęstymi lasami i niekończącymi się mokradami. Główną ulicą przechodzi rzeka, która dodatkowo podzieliła miasteczko na dwie części. W jednej z nich znajdują się zabudowania mieszkalne i handlowe, a w drugiej skupisko świątyń i karczm.

Leśny Gród jest nie tylko siedzibą Yotlan, ale też miejscem gdzie spotykają się różne kultury i rasy. Można tu zobaczyć Dzikie Plemiona ubrane w skóry zwierząt i noszące ozdoby z drewna oraz kamienia, Śródmian z Erellanu w eleganckich szatach oraz innych przybyszów z innych krain. W Leśnym Grodzie panuje swoisty miszając, gdzie każdy jest akceptowany i szanowany, bez względu na pochodzenie czy wyznanie.

Leśny Gród jest też popularnym miejscem wypadowym dla wędrowców i podróżników. Można tu znaleźć wszystko, co potrzebne do dalszej wędrówki, a także schronienie i wyżywienie w jednej z licznych karczm. W Leśnym Grodzie znajduje się również kilka świątyń różnych smoków oraz duży, drewniany plac, gdzie odbywają się różnego rodzaju festyny i koncerty. Wszystko to sprawia, że Leśny Gród jest ciekawym i kolorowym miejscem, pełnym różnorodności i tajemnic.