Jakiej wiedzy szukasz, Podróżniku?
< Wszystkie wpisy
Drukuj

Duncan Zollis

 

Książę Duncan Zollis — pochodzący ze wschodniej części Rony z Empir Est, a więc wschodniej twierdzy założonej przed wiekami przez Eller–Risa. Zollis jest znaną i szanowaną rodziną wśród Nobilitów, tym bardziej odkąd któl Jazon Zollis został wybrany królem Empir Chor, a później królem Erellanu w Środku. Obecnie, od 1082 roku erellańskiehgo, książę Duncan pełni funkcję protektora Erellanu.

Młodszy brat władcy Erellanu i protektora ośmiu krain Rony, króla Jazona I. Książę Zola wychowywał się w większości na dalekim wschodzie w portowym mieście Magnatów Empir Est, które okazało się być przed wieki miastem wypadowym Cesarza EllerRisa do nowego kontynentu o nazwie Niverd. Młody książę wychowywał się u boku swojego starszego brata, tak długo, jak pozwalały na to działania zbrojne, bo stosunkowo niedługo Jazon opuścił swojego najmłodszego brata, by wraz ze środkowym bratem, Mariusem, wyruszyć na wojnę domową z drugą ziemią Magnatów Empir Chor.

W tym czasie młody Książe zaczął zgłębiać tajniki sztuki wojennej. Niedługo po osiągnięciu wieku dorosłego został wysłany do pierwotnego domu rodziny Zollis w Sferze Wyższej, aby strzec Północnej grani i twierdzy Grimhaimu, przed wrogo nastawioną rodziną ze szlachty północnej. Nikt nie wie co się tam działo, a sam książe też nie lubi o tym rozmawiać. Ci którzy znali go wcześniej mówią, że stał się bardziej powściągliwy w rozwiązaniach konfliktowych.

Jazon jednak ku zdziwieniu rodziny zdecydował się stanąć po stronie ówczesnego buntownika Maykara wspieranego przez ikoniczną w Erellanie postać Nelesa. Neles miał tę niezwykłą moc inspirowania i przyciągania do siebie. Jazon poprzysiągł wspierać rebeliantów. Wojna domowa zakończyła się klęską wschodu, a w jakiś czas po śmierci Maykara, Jazon porwócił do Empir Chor by władać tamtejszymi magnatami. Po kilku kolejnych latach, w roku 1071 kalendarza erellańskiego Jazon zgodził się objąć swym protektoratem Erellan i przyjął tytuł króla. Niestety w złą godzinę, gdyż zaraz za rogiem czaił się już wróg z obcej ziemi, lecz znający Nobilitów bardzo dobrze.

Król Jazon zmarł w roku 1082, a zastąpić go miał książę Duncan, jednak koronacja została odroczona ze względu na niedawno rozpoczętą wojnę z Cesarstwem Niverdu. Duncan nie pali się do przejęcia korony, dla niego ważniejsze jest utrzymanie pokoju w kraju, który jego brat tak pokochał.

Na grze terenowo–fabularnej w postać księcia Duncana wciela się Wiktor.