Jakiej wiedzy szukasz, Podróżniku?
< Wszystkie wpisy
Drukuj

Krąg Legendarytów

 

 

Krąg Legendarytów – inaczej: Krąg Kultystów Legend, założony przez uczniów Nelesa (Fionn Barais, Bermilion „Biały Prorok”, Vinde, Trzy Kły) oraz Veriona w 1061 roku erellańskim. Jest to tajne stowarzyszenie skupiające sprzymierzeńców Oddziału Legendarnych mające jeden główny cel – udowodnić istnienie „Klątwy Środka” poprzez odnalezienie Proroctwa Dorromerona i Kryształów Nieskończonej Mocy Magicznej, w których kultyści upatrują swoje zwycięstwo i ocalenie Erellanu.

Formacja Legendarytów została założona na równo 6 lat po bohaterskiej śmierci Nelesa, aby przedłużyć jego wolę i dokończyć dzieło, które rozpoczął w pojedynkę. Dzień założenia Kręgu był drugim razem gdy wszyscy spośród czwórki uczniów Nelesa spotkali się razem. Pierwszy raz był w dniu gdy umarł. Krąg od samego początku był tajny z uwagi na brak zaufania króla wraz z dworem do inicjatyw łączących się z tak kontrowersyjną postacią, jaką był Neles. Początkowo składał się z tych tylko czterech osób, ale szybko powiększał się o kolejne osoby. Z początku byli to żołnierze z dawnej Armii Nelesa pragnący w ten sposób uczcić swojego wodza, albo też chcący powziąć nowy cel po rozwiązaniu ich własnej formacji. Członkowie kręgu nigdy nie organizowali walnych spotkań. Ich znakiem rozpoznawczym był najpierw medalion oficerski jaki Neles rozdawał swoim najbardziej zasłużonym. Później, z uwagi na brak większej ilości takich medalionów (miały właściwości magiczne) zamieniono go na tarczkę z kryształami.

Co ciekawe, niedługo po rozwiązaniu VI Oddziału Legendarnych, uformował się VII Oddział, który dołączył do swoich wyznawców w Kręgu, tworząc tzw. „krąg wewnętrzny”. Od tej pory członkowie oddziału stanowią grupę zarządzającą całą formacją, a pozostali członkowie tworzą „krąg zewnętrzny” zajmując się pomniejszymi zadaniami i wypełnianiem rozkazów Legendarnych.

W roku 1078 Legendaryci na rozkaz Oddziału Legendarnych oficjalnie sprzeciwili się rozkazom króla Jazona i opuścili miasto w celu przygotowania obrony przeciwko nadciągającym zwiadowcom z wrogiego kraju – Niverdu.

Obecnie, dzięki zorganizowanym działaniom Kręgu udało się pozyskać Jaridnę wraz z Kryształem Siły, odtworzyć Kryształ Życia, a także przetłumaczyć Proroctwo Dorromerona. Kultyści wierzą, że wspomnianym w proroctwie Wrogiem jest Eller-Ris, który jest odpowiedzialny za istnienie i trwanie Klątwy Środka. Natomiast jego unicestwienie będzie możliwe jedynie, jeśli Legendaryci będą w posiadaniu Kryształów, o które toczy się bieżąca wojna.