Jakiej wiedzy szukasz, Podróżniku?
< Wszystkie wpisy
Drukuj

Messadel

 

Messadel — (imię pochodzące z języka aniołów), Anioł Jedności. Został powołany do świata materialnego przez Stworzyciela po buncie Adanel, która stała się Egos. Adanel jako Anioł Przewodnik miała poprowadzić ludzi ku świetności, zamiast tego zaprowadziła ich na manowce i rozdzieliła. Potrzeba było kogoś, kto naprawi to, co zepsuła Egos. Do tej roli właśnie został powołany Messadel.

Jego powołanie przez Stworzyciela miało miejsce w pierwszej erze w dziejach ludzkości, czyli tak naprawdę nie wiadomo ile lat ani wieków temu, ponieważ nikt z ludzi nie wie, w której tak właściwie żyją erze. Wiadomo natomiast, że na przestrzeni wszystkich er w dziejach ludzkości Messadel dzielnie przeciwdziałał niegodziwym postępkom Egos, występując przeciw niej osobiście lub powołując spośród ludzi swojego przedstawiciela czempiona, który miałby stawić jej czoła samodzielnie czy też wraz z towarzyszami (niekiedy całymi armiami, gdy Egos gromadziła swoje niegodziwe siły przeciwko ludzkości). W bieżącej erze jednak nie doszło nigdy do jawnego starcia. Egos bowiem postanowiła ukryć się za słowami pokusy i przerażenia, by to ludzie sami siebie wyniszczyli, skoro ona nie zdołała. Analogicznie w ten sam sposób i w tym samym czasie postąpił Messadel oddając ludzkości możliwość „wydania na świat” ich własnego czempiona (którym według wierzeń Kręgu Legendarytów i niektórych spośród duchownych Stworzyciela miał być Neles). Zgodnie z opisem przedstawianym przez Jarindę, Neles faktycznie miał spotkać się z Messadelem na jednym ze szczytów Gór Podniebnych tuż przed jego spotkaniem z Davorką wysłanniczką Egos.

Messadel nie był nigdy widziany przez żadnego z żyjących, ale ukazywał się w przeszłości mieszkańcom Pahadan Ukalo, powołując swoich czempionów i swoją gwardię, jak np. Anielskiego Anchandrela i jego kompanów. Zgodnie z przekazami, Messadel miał mieć wygląd potężnego wojownika o wielkich rozpostartych skrzydłach, złocistej zbroi, błękitnych szatach i włóczni w dłoni. Istnieje również jeden przekaz, który może być utożsamiany właśnie z Messadelem pochodzący od Igiego „Mistyka wśród Dzikich Plemion”, który miał dostać swoją magiczną włócznię od „anioła”, jak to określił. Anioł ten miał wówczas powiedzieć do niego: „Oddaję ci swoją włócznię, bo jesteś najgodniejszym z wojowników Rony. Nie mogę dać ci miecza, bom już go dał.” takimi słowami, według Igiego, miał się właśnie posłużyć ów Anioł. Gdyby uznać, że był to Messadel, wówczas należałoby przyznać, że niezwykła, lewitująca i niezniszczalna włócznia Igiego byłaby właśnie oryginalnie włócznią Messadela. Co ciekawe włócznia ta zaginęła zaraz po śmierci Igiego. Należałoby również mieć na uwadze, że w takim razie miecz Messadela musi znajdować się gdzieś w Ronie, jednak brakuje jakichkolwiek informacji na ten temat.

Według wierzeń, nowy czempion Messadela ma objawić się w Ronie w tym samym momencie, w którym światu objawi się Egos.