Jakiej wiedzy szukasz, Podróżniku?
< Wszystkie wpisy
Drukuj

Fortius

 

fortius – cząsteczki czerwonej magii, inaczej: czerwony kwarcyt, czerwony pył magiczny, pył siły.

Magia w Ronie przypomina ruchy i mieszanie się barw. Najczęściej wyczuwalna jest za pomocą synestezji barw, czyli inaczej widzenie barw w wypowiadanych lub czytanych słowach. Takie barwy mogą być postrzegane również emocjonalnie lub z pomocą woli. Niektórzy uważają, że nawet zwyczajne barwniki używane do tworzenia kolorów, farb, tkanin itd. są poniekąd nasycone magią – im intensywniejsza barwa, tym więcej jest w nich magii. Jednakże faktyczne działanie magii jest wówczas, gdy sprawny umysł czarodzieja dostrzeże je w słowach i emocjach.

W Ronie czarodzieje i inni użytkownicy magii korzystają z tzw. “magicznego pyłu” lub cytrynu niosącego w sobie ładunek magiczny. Pył ten może występować w różnych barwach i w zależności od jego odcienia i intensywności – takie możliwości magiczne będzie sobą reprezentował.

Zgodnie z legendą o Dorromeronie i Krysztale Wiecznej Mocy, który rozpadł się na kilka części uważa się w środowiskach magów, że wszelki dostępny “magiczny pył” pochodzi właśnie od ścierających się przez wieki poszczególnych cząstek Kryształu Wiecznej Mocy pozostawionego nam przez starożytnych. Magiczny pył nabiera mocy wówczas, gdy miał bezpośredni kontakt z Kryształem lub przebywał odpowiednio długo pośród nasyconego już pyłu. W ten sposób magowie uzyskują mniej lub bardziej nasycony “magiczny pył”, a także różne jego odcienie.

Wiadomo również niestety, że moc “magicznego pyłu” jest ograniczona i raz już wykorzystany, nie może dłużej przechowywać mocy sprawczej barw.

Fortius, a więc czerwony pył, nazywany jest również pyłem siły, bowiem jego moc potrafi wpływać fizyczne zmiany w otoczeniu wpływając tym samym na „ofiary” użytej magii. Jest to jeden z popularniejszych odcieni magicznych barw, ze względu na jego szerokie zastosowanie w celach obronnych, ale też militarnych, zwłaszcza u magów bitewnych wspierajacych walczące armie. Pochodzące od niego zaklęcia, takie jak „uderzenie”, „oplątanie”, „siła byka” i inne tego typu, przyciągają od dawna zwolenników magicznego wsparcia w boju.

Sprawni użytkownicy magii będą w stanie korzystać z fortiusu również w połączeniu z innymi barwami niosącymi w sobie znamię mocy.