Jakiej wiedzy szukasz, Podróżniku?
< Wszystkie wpisy
Drukuj

Akademia Magiczna Otesz Mistika

 

Akademia Magiczna Otesz Mistika – to największa chluba narodu Suminów z Suma Drevisz. Akademia znajduje się w centrum stolicy Suminów – Razen Deisz. Jest to wyniosła budowla, której kopuły sięgają wysoko ponad stary las. Akademia skupia nie tylko czarodziejów i adeptów magii z Suma Drevisz, ale również przybyszów z całej Rony, którzy pragną zagłębić się w arkana magii lub po prostu poszukują tajemnej wiedzy. Akademia rozpoczęła swoje funkcjonowanie w 448 roku erellańskim i pomimo przerwy przeznaczonej na jej odbudowywanie, to działa i funkcjonuje po dziś dzień.

Akademia została założona w czasach Arty przez Meliasza Młodszego, wybitnego czarodzieja, który otworzył świat magii dla zwykłych ludzi i nakierunkował ją na pomaganie i wspieranie, zamiast niszczenia, jak to miało miejsce w czasie panowania nad Suminami jego ojca, Meliasza Starszego.

Założycieli Otesz Mistika było pięciu: wspomniany wyżej Meliasz Młodszy, Kosta-Ris, Melanis z Południa, Jervis Śpiący oraz Gaioz, założyciel Gwardii Mistyków. Każde z nich było filarem Akademii i obdarzyło ją swoim unikatowym błogosąwieństwem. Z czasm ci magowie stali się również symbolami magii i do dziś otaczają łaską nie tylko samą akademię, ale cały swój naród.

Akademia znana jest ze swoich pięciu głównych kierunków: Magii Sprowadzania, Jasnowidzenie, Wiedza Tajemna, Historia Magii i w końcu Gwardia Magiczna. Inne kierunki są pochodne tych właśnie.

Do najsłynniejszych wychowanków Akademii należą m. in. Erellan Drakonis król Erellanu i Krainy Środka, Legendarny Igo „Sprawiedliwy”, Bernadin Delaney (Neles), Mel Arieta-Draft – Mistrzyni Gildii Czarodziejów w Śródgrodziu, sir Romero Randal pierwszy dowódca Armii Nelesa, Pirin Stary alchemik i rektor Akademii,