Jakiej wiedzy szukasz, Podróżniku?
< Wszystkie wpisy
Drukuj

Wódz Trzy Kły

 

Trzy Kły – założyciel i pierwszy dowódca Gwardii Jaguara z Van Yotl, jeden z Legendarnych za czasów króla Septiela, jednokrotny zwycięzca Wielkiego Rońskiego Turnieju Wojowników, a także najmłodszy i ostatni z uczniów Nelesa. Za jego życia panowała powszechna opinia, że Trzy Kły był najszybszym i najzwinniejszym człowiekiem żyjącym w Ronie. Jego zręczności nie mógł dorównać nawet sam Neles nazywany „bestią”.

Wychowany przez dżunglę. Imię Trzy Kły wzięło się z wioski w której dorastał, bo gdy po raz pierwszy wszedł jako sierota do wioski jedynym co miał na sobie był naszyjnik z trzech kłów różnych zwierząt. Jak uważali jego rodacy, były to kły dużych jaszczurów lub smoków. Ciekawy świata Trzy Kły po odebraniu podstawowej nauki i wychowania wyruszył w głąb kontynentu. Trafił do Erellanu, gdzie został zauważony przez Nelesa podczas jednej z jego wypraw. Dał się wówczas poznać jako nieustraszony i nieokrzesany młodzian. Neles przyjął go jako swojego czwartego i ostatniego ucznia. Trzy Kły był jedynym, który wspominał szkolenia Nelesa z radością i sentymentem, bowiem brutalne metody jego nauczyciela nie zdały na chłopaku egzaminu, bo jak sam podawał – ten nigdy nie zdołał go zranić lub choćby zranić. Młodzian zawsze sprawnie zrobił unik lub jakoś się wywinął. Możliwe tez, że był to powód, dla którego Trzy Kły pojął z nauk Nelesa najmniej spośród pozostałych uczniów.

Powróciwszy do swojego kraju i swojej wioski, przedłużał nauki Nelesa wśród innych chętnych młodzieńców tworząc Gwardię Jaguara, która dzięki sławie jej założyciela szybko przedostała się do stolicy Dzikich Plemion – Pakkan w roli ochroniarzy jej dostojników.

Trzy Kły często podróżował między Van Yotl a Erellanem, służąc jako niezawodny i najszybszy kurier, walczył też w obronie Erellanu przed Agilą Alnemanem i jego przeklętymi żołnierzami. Tam też zginął osłaniając własnym ciałem swoją towarzyszkę Barbarzynkę Vinde z Legendarnych.