Jakiej wiedzy szukasz, Podróżniku?
< Wszystkie wpisy
Drukuj

Rona

Rona zwana też starym kontynentem lub po prostu ziemią. Jest to jedyny znany jej mieszkańcom ląd. I chociaż mówi się też o innych kontynentach, czy lądach, to do końca nie wiadomo, czy są to lądy, czy też inne ziemie. Tak długo jak tajemnicze pochodzenie Rony nie jest wyjaśnione, tak długo nie będzie wiadomo skąd biorą się pozostałe krainy i kraje znane do dziś w Ronie.

Jest to bardzo duży ląd, który przekładając na naszą rzeczywistość mógłby się równać Eurazji z domieszką Afryki. Stąd też jej geografia jest zróżnicowana. Będziemy mieli tutaj do czynienia tak z pięknymi wybrzeżami, wielkimi połaciami równin, wszechobecnymi lasami oraz tajemniczymi i mroźnymi górami. 

Rończycy wiążą pochodzenie swojej ziemi z wielkim dziełem Stworzyciela, który wyłaniając ten ląd z otchłani oceanu, umieścił później w samym jego środku ludzi i nakazał im żyć wspólnie i rozwijać się ku jego chwale. Jednak oprócz wartości religijnych przekaz ten nie ma większego podparcia żadnymi faktami oprócz tzw. Kryształów Nieskończonej Mocy Magicznej, które dawny prorok o imieniu Dorromeron miał przekazać czwórce podróżników zalecając im odnalezienie Słowa Stworzyciela. Jest to legenda propagowana przez duchownych, magów i coraz większej ilości mieszkańców środka Rony – czyli Królestwa Erellanu.

W samym środku rony, znajduje się tzw. Królestwo Środka, czyli Erellan, od imienia pierwszego króla. Natomiast na krańcach Rony powstały kraje reprezentowane przez mieszkańców skrajnych wręcz kultur, stąd myśl, że ci ludzie przybyli z innych światów, każdy lud z innego świata i tak spotkali się wszyscy w Ronie. Ta teoria z kolei kłóci się z przedstawioną wcześniej myślą o Ronie jako jedynym lądzie stworzonym przez Boga Stwórcę.