Jakiej wiedzy szukasz, Podróżniku?
< Wszystkie wpisy
Drukuj

Sfera Magiczna

 

Sfera Magiczna – jedna z sześciu sfer świata w uniwersum legendarnych. Sfera Magiczna jest w całości zbudowana z magii, co jest ciężkie do pojęcia przez ludzi innych sfer, ponieważ nie rozumieją oni czym dokładnie jest magia. Natomiast magia w rozumieniu ogólnym jest przedłużeniem sprawczej woli stworzyciela, której nośnikiem są jego aniołowie, a która może również stać się udziałem ludzi oświeconych, rozumiejących jej naturę.

Nie zmienia to faktu, że Sfera Magiczna jest praktycznie w całości niedostępna dla ludzi, ponieważ nie są oni stworzeniami magicznymi. Przejście więc do tej sfery wiązałoby się ze śmiercią, rozpadem ludzkiego ciała lub niekończącym się obłędem. W Sferze Magicznej nie mieszka więc żaden człowiek, a jedynie stworzenia powstałe z magii na skutek ponadnaturalnego działania aniołów i czarodziejów.

 

 

W Sferze Magicznej można spotkać przeróżnego rodzaju magiczne zwierzęta i bestie, z któych najbardziej znane w Ronie są olbrzymy, smoki, magiczne ptactwo i koty. Wszystkie pozostałe aspekty Sfery Magicznej pozostają nieodganioną tajemnicą.

Warto również zwrócić uwagę, że Sferę Magiczną ma według wiedzy Oświeconych zamieszkiwać Bakaszel – tzw. Anioł Życzeń, który czuwa nad sprawczą wolą i jej następstwami. Mówi się bowiem, że każde magiczne działanie w którejkolwiek ze sfer świata, ma swoje odbicie w Sferze Magicznej i przejawia się jako dobre i budujące lub złe i niszczące.

Przejście (portal) do Sfery Magicznej znajduje się w Suma Drevisz (pónocno wschodnia Rona) i jest od wieków badane przez tamtejszych czarodziejów.

Jedynymi znanymi ludźmi Rony, którzy według podań mieli odwiedzić sferę magiczną byli: Meliasz Starszy, Meliasz Młodszy, Pirin i Neles (Bernadin Delaney).