Jakiej wiedzy szukasz, Podróżniku?
< Wszystkie wpisy
Drukuj

Bergrim

Bergrim — Barvata (Barbarzyńca) pochodzący z Berstamu (Klan Niedźwiedzia), wojownik, żołnierz Armii Nelesa, gwardzista królewski pod dowództwem Legendarnej Vinde, obecnie czeladnik i wspólnik erellańskiej Gildii Wojowników, weteran licznych wojen.

Bergrim urodzony wśród Klanu Niedźwiedzia w Ons Klans, czyli społeczności Barvatów na Dawnym Popielisku, wraz ze swoimi dwoma braćmi najmuje się u różnych panów i możnowładców, jak to Barbarzyńcy często mieli w zwyczaju. Ma doświadczenie w używaniu wszelkich broni prostych, z czego jego ulubioną, jest tradycyjna broń Berstamitów, czyli topór. Cechuje go duża krzepa fizyczna, szorstki charakter i prostota życia. Z czasem trafia do Armii Nelesa w Empir Corkyia. Dla osoby jego pokroju to duże wyróżnienie. Podobny zaszczyt dotyka jego braci, którzy jednak dość szybko giną w jednej z trudniejszych bitew. Bergrim jednak przeżył. W kilka lat po śmierci Nelesa i rozpadzie jego armii, Bergrim, jako doświadczony już wojownik, dostaje się do Królewskiej Gwardii ceniącej sobie usługi tak doborowych żołnierzy. Trafia pod dowództwo Legendarnej Vinde, również Barvatki. Jej przywództwo jednak nie trwa długo. Podczas okupacji Erellanu przez Norigona, Bergrim wciąż jeszcze walczy w oddziałach usiłujących odbić stolicę. Tam jednak zostaje ciężko ranny, a kontuzja będzie ciągnąć się za nim do końca życia.

Obecnie Bergrim, weteran wojen, nie może ani nie chce już służyć w armii. Trafia więc do erellańskiej Gildii Wojowników, gdzie jako stróż tejże gildii przyjmuje i szkoli nowych rekrutów.

Na grze terenowo–fabularnej w postać Bergrima wciela się Krzysiek.