Jakiej wiedzy szukasz, Podróżniku?
< Wszystkie wpisy
Drukuj

Sfera Cienia

 

Sfera Cienia – miejsce puste i ciemne, o którym Rończycy nie wiedzieli aż do ostatnich 150 lat. Charakteryzuje się całkowitym brakiem światła słonecznego ze zwzględu na niebo, które pokryte jest gęstymi chmurami. Jedyne światło tej sfery pochodzi z rozproszonego światła wydobywającego się od czasu do czasu z chmur i ogni płynących z wnętrza ziemi, co w połączeniu z bladym światłem z chmur daje unikatową fioletową poswiatę.

Między III a IV wiekiem erellańskim Sfera Cienia została odnaleziona i zamieszkała przez zbuntowanych i wygnanych przez Messadela Niebian, którzy nazwali się Dreaptami. Ani początkowo, ani później nie było ich wielu, bo około kilkuset. Jednak wokół protalu prowadzącego z Rony do Sfery Cienia utworzyło się miasto, a wkrótce po nim cały kraj Dreaptów niebędących dawnymi Niebianami, a po prostu ludźmi z Gór Podniebnych, którzy poszli za nimi. Nieprzyjazne warunki Sfery Cienia były dla nich zbyt trudne do zamieszkania, więc postanowili osiedlić się w Ronie broniąc jednocześnie portalu wiodącego do nowego domu ich potężniejszych przedstawicieli. Tak powstała kultura Dreaptów.

 

 

Co do samej Sfery Cienia, to należy nadmienić, że jest to miejsce szczególnie obfitujące w góry i skały, liczne rzeki i jeziora, ale co ważniejsze ogromne bogactwo zasobów naturalnych. Brakuje tam jednak roślinności, zwierzyny i tym samym żywności, a to oznacza, że życie tam nie byłoby możliwe bez symbiozy ze Sferą Środka i krajem Dreaptów, który zapewnia braki Cieniom (mieszkańcowm Sfery Cienia).

Obecnie zarządcą Sfery Cienia i tym samym całego kraju Dreaptów jest Ebraisz III, Cień, mag i potężny wojownik o wielkich nietoperzych skrzydłach (pamiątce po przodkach Niebianach).