Jakiej wiedzy szukasz, Podróżniku?
< Wszystkie wpisy
Drukuj

Anche Konig „Zefir”

 

Anche (’Anke’) Konig „Zefir” – najmłodsza córka Anchandrela, żona Maykara, króla Erellanu, królowa regentka Erellanu, członkini IV i V Oddziału Legendarnych, Uskrzydlona. Pomimo wspaniałego startu i zaszczytnych tytułów, jej historia finalnie okazała się być niezwykle smutna.

Wychowywała się w Pahadan Ukalo (Góry Podniebne), gdzie odebrała solidne nauki zarówno w zakresie wiedzy podstawowej, ale też rządzenia, strategii i szkolenie Wojowników Messadela. Mimo, że jej ojciec, Anchandrel, uchodził za największego szermierza swoich czasów, to Anche w walce mieczem była nawet szybsza od swojego ojca. Jej Miecz ze Zbrojowni Messadela był długi, wąski i niezwykle ostry. Jako wojowniczka nie miała sobie równych w Górach Podniebnych. Zachęcona przykładem ojca udała się do Królestwa Erellanu, a tam po poznaniu młodego Maykara, szybko zaaranżowano ich małżeństwo. Przypieczętowało to wspaniały i do dziś niegasnący sojusz Środka i Gór Podniebnych.

Szczęście Anche nie trwało jednak długo, bo w zaledwie kilkanaście lat później Maykar zginął z rąk Chorusa (Chor-Ris) i plagi jaką ten sprowadził na Erellan. Anche zajęła sie samotnym wychowywaniem ich syna Septiela, następcy tronu. W tym czasie władała jako królowa regentka, a nawet później, gdy Septiel wyjechał w podróże do stolic krajów Rony. W tym czasie również Anche zapoczątkowała V Oddział Legendarnych. Nigdy jednak nie wyleczyła sie z bólu po ukochanym Maykarze, dlatego jej decyzje rzadko kiedy były przemyślane, a często też szkodliwe dla królestwa. W czasie wojny Erellanu z Empir Corkyia podpisała układ pokojowy, w którym Legendarni zobowiązali się do pacyfikacji Nelesa (Bernadin Delaney) oraz jego „Elity”. Właśnie w czasie tego starcia zginął ojciec Anche – Anielski Chandi. Zaklęcie obezwładniające, które rzucił Neles miało uderzyć w Anche, ale tę zasłonił Anchandrel, który już był w bardzo podeszłym wieku. Chandi spadł na ziemię ze sporej wysokości i wkrótce po tym zmarł. Przed śmiercią wybaczył Nelesowi i poprosił obie strony o zachowanie pokoju, bo bronią interesów tej samej strony, czyli Rony. Anche jednak popadła w niepohamowany gniew i od tej pory zaczęła aktywnie ścigać Nelesa, który stał się pierwszym wrogiem królestwa. Neles chcąc zakończyć spór umyślnie podłożył się Anche i pozwolił ściąć sobie głowę. Jednak była to tylko iluzja. On sam trwał w ukryciu przez całe lata. Wojna z Empir Chor zakończyła się, ale gdy tylko Anche zorientowała sie, że jej ból wcale nie zmalał, popadła w depresję i niedługo później targnęła się na własne życie zostawiając królestwo bez opieki. V Oddział Legendarnych rozpadł się.

Mimo tragicznego końca, Anche została zapamiętana jako nieustraszona kobieta anioł, która broni swoje dzieci niczym lwica.