Jakiej wiedzy szukasz, Podróżniku?
< Wszystkie wpisy
Drukuj

Auxilius

auxilius – cząsteczki niebieskiej magii, inaczej: chalkantyt, niebieski pył magiczny, pył mądrości.

Magia w Ronie przypomina ruchy i mieszanie się barw. Najczęściej wyczuwalna jest za pomocą synestezji barw, czyli inaczej widzenie barw w wypowiadanych lub czytanych słowach. Takie barwy mogą być postrzegane również emocjonalnie lub z pomocą woli. Niektórzy uważają, że nawet zwyczajne barwniki używane do tworzenia kolorów, farb, tkanin itd. są poniekąd nasycone magią – im intensywniejsza barwa, tym więcej jest w nich magii. Jednakże faktyczne działanie magii jest wówczas, gdy sprawny umysł czarodzieja dostrzeże je w słowach i emocjach.

W Ronie czarodzieje i inni użytkownicy magii korzystają z tzw. „magicznego pyłu” lub cytrynu niosącego w sobie ładunek magiczny. Pył ten może występować w różnych barwach i w zależności od jego odcienia i intensywności – takie możliwości magiczne będzie sobą reprezentował.

Zgodnie z legendą o Dorromeronie i Krysztale Wiecznej Mocy, który rozpadł się na kilka części uważa się w środowiskach magów, że wszelki dostępny „magiczny pył” pochodzi właśnie od ścierających się przez wieki poszczególnych cząstek Kryształu Wiecznej Mocy pozostawionego nam przez starożytnych. Magiczny pył nabiera mocy wówczas, gdy miał bezpośredni kontakt z Kryształem lub przebywał odpowiednio długo pośród nasyconego już pyłu. W ten sposób magowie uzyskują mniej lub bardziej nasycony „magiczny pył”, a także różne jego odcienie.

Wiadomo również niestety, że moc „magicznego pyłu” jest ograniczona i raz już wykorzystany, nie może dłużej przechowywać mocy sprawczej barw.

Auxilius, a więc niebieski pył, nazywany jest również pyłem mądrości, bowiem jego moc potrafi wpływać na wolę doświadczonego użytkownika płynącą z jego mądrości. Czarodzieje, nieczęsto już, bowiem rezerw pyłu nie zostało wiele, używają go do zdobycia wiedzy, błyskawicznego uczenia się, ale również jako znane i często stosowane „zaklęcie prawdy” lub też do różnych celów ochronnych. Auxilius pomaga w sposób nadnaturalny, nadając moc sprawczą skoncentrowanej woli i emocjom czarodzieja w osiągnięciu zamierzonego celu.

Sprawni użytkownicy magii będą w stanie korzystać z auxiliusu również w połączeniu z innymi barwami niosącymi w sobie znamię mocy.