Jakiej wiedzy szukasz, Podróżniku?
< Wszystkie wpisy
Drukuj

Rasa Cieni

 

Rasa Cieni — to rasa po części przeciwstawna do rasy Podniebnych (czyli ludzi z Gór Podniebnych, którzy otrzymali skrzydła od Anioła Jedności, Messadela). Na początku bieżącej ery, gdy Podniebnych było jeszcze sporo, ze względu na niedawną walkę ze zbuntowanym Aniołem, Egos, doszło do sporu górskich ludów na temat ich filozofii. Spośród nich właśnie wyłoniła się grupa, która uznała, że swoją wyższą wiedzę, mądrość i umiejętności należy wykorzystać, by uczynić Ronę sobie poddaną. Nie znaleźli oni jednak zrozumienia wśród pozostałych, stąd powstały kłótnie, a z nich wywiązała się wojna zwana dzisiaj Sporem Magów. Ten nowy odłam przegrał wojnę i zmuszony był do odejścia z gór, a ich lud nazwano Wygnańcami (oni sami siebie nazywali Dreaptami, czyli „Prawdziwymi”, bo w ich przekonaniu, to oni nieśli ze sobą autentyczny przekaz prawdziwej mocy).

Wygnańcy, czy Dreapci, a wraz z nimi zbuntowani Podniebni, udali się na południe Rony, gdzie z czasem odnaleźli w jednej z licznych jaskiń portal prowadzący do Sfery Cienia, czyli ukrytej dotąd przed Rończykami jednej ze sfer Siedmioświata, niezamieszkałej przez człowieka, gdzie nie było światła słonecznego, a jedynie refleksy świetlne pochodzące z wyładowań atmosferycznych i zorzy. Dla Ludzi miejsce to nie nadawało się do życia, ale Podniebni mieli w sobie więcej życiowej iskry, by poradzić sobie w tych trudnych warunkach, dlatego zdecydowali się tam zamieszkać, by w tajemnicy przygotować się na powrót i odbicie Gór Podniebnych z rąk Oświeconych. Ich skrzydła straciły pióra, a jasna skóra ściemniała tak, że stała się wręcz cienista. Oczy zabłysły światłem zorzy, a gdy tylko nauczyli się poruszać w tych ciemnościach, rozkwitła także ich ciemna magia przypominająca poniekąd czarną magię Niverdu.

Do dziś rasa Cieni jest dość nieliczna i składają się na nią istoty wciąż żyjące w Sferze Cienia. Do najsłynniejszych imion Cieni należy z pewnością Ebraisz i jego potomkowie, którzy do dziś zarządzają Intunerikiem (krajem Dreaptów w Ronie). Dreapci od pokoleń czynią starania, by rządził nimi właśnie Cień pochodzący ze Sfery Cienia.