Jakiej wiedzy szukasz, Podróżniku?
< Wszystkie wpisy
Drukuj

Miecz Magiczny

Miecz Magiczny  choć nazwa wydaje się być niepozorna, to jest to jedyna słuszna nazwa dla określenia tego artefaktu. Jest to bowiem największy wynalazek Nelesa (zdaniem jego samego), zaraz obok Magicznego Pistoletu.

Kształtem przypominał zwykły pałasz. Nelesowi zależało na tym, by mieć u pasa miecz podobny do tego, który towarzyszył mu przez wieki, a mianowicie Miecz Śmierci. Wykonany został z niezwykłej stali przetopionej zbroi Dire wykutej przez Kowala Xenima. Miało to sprawić, że miecz będzie nie do zniszczenia z pomocą jakiejkolwiek innej broni.

Fenomen Miecza Magicznego polegał na tym, że nasycony był magiczną esencją bez żadnej barwy. Jest to moc, którą Neles, jako jeden z nielicznych, potrafił wytworzyć. Dzięki temu posiadacz miecza mógł zakląć w nim dowolną magiczną moc, którą sam rozumiał, jako czarodziej. Według przekazów świadków, Neles potrafił zmieniać nasycenie miecza wielokrotnie w czasie jednej potyczki. Nie dało się więc przewidzieć, jaką mocą aktualnie dysponuje miecz, a Neles dzięki temu potrafił sprostać każdemu wyzwaniu. Gdy oskarżono Nelesa, że posługuje się w walce nieuczciwymi sztuczkami, ten odparł, że każdą z tych mocy byłby w stanie przywołać własnymi rękoma bez udziału miecza, ale dzięki mieczowi jest w stanie robić to szybciej.