Jakiej wiedzy szukasz, Podróżniku?
< Wszystkie wpisy
Drukuj

Luriga

 

Luriga – córka Primula, wnóczka Mattana „Rozrzutnego” Drakonisa, a prawnuczka Erellana Eryi Drakonisa, najpotężniejsza kobieta czarodziej w historii Rony, w jednej czwartej Suminitka, a trzech czwartych Dreaptka, od trzech pokoleń pochodząca z rodziny czarodziejów.

Luriga była drugą córką Primula, jej starsza siostra Katiasza również była czarodziejką, jednakże jej sława nigdy nie wyszła poza Intunerik. Natomiast Luriga była kobietą ambitną, ciekawską i niezwykle inteligentną. Od samego początku swojego życia przejawiała ogromny magiczny potencjał, chociażby gdy w wieku pięciu lat była w stanie otoczyć całe domostwo magiczną barierą sprawiajac, że straże przeszukujące domy, nie trafiły na mieszkanie Primula i jego córek.

Gdy tylko wiek jej na to pozwolił, udała się do Suma Drevisz, kraju Suminitów, by zostać studentką Akademii Magicznej Otesz Mistika. Bardzo szybko została faworytką i najlepsza studentką na uczelni. Wróżono jej wspaniałą przyszłość. Luriga miała swój spory udział w tworzeniu zaklęć, które potem sprawdzano i spisywano w księgach akademii, a także w tworzeniu mniejszych i większych artefaktów. Jej największym dziełem była „Skrzynia Lurigi”, która miała nigdy nie pozostawać pusta, a dostarczać posiadaczowi zawsze to, czego akurat najbardziej potrzebował.

Luriga była jedyną czarodziejką w Ronie, która zgłębiła tajemnicę długowieczności i tą właśnie siebie obdarzyła. Stało się to tylko i wyłącznie z użyciem magii. Mówiono wówczas, że swoimi zdolnościami dorównała samemu Dorromeronowi. Niestety jej magia nie zawsze była bezpieczna. Po przeżyciu kilku pokoleń, Luriga szukała mocy coraz głębiej, aż zdecydowała się zanurzyć w Sferę Magiczną, gdzie żaden człowiek nie może żyć. Luriga przeżyła, choć przez swoją ciekawość uwolniła magiczną bestię, którą czarodzieje nazwali Gruantem.

Bestii nie udało się zabić. Guruant szalał siejąc spustoszenie po całym Lesie Starożytnych, a z Akademii Magicznej pozostawił jedynie gruzy i popielisko. Minęły lata, zanim bestia powróciła do swojego domu, a wrota Sfery Magicznej zamknęły się. Luriga długo nie mogła otrząsnąć się z tragedii, która stała się z jej powodu. Porzuciła dawne życie, zrezygnowała również z mocy długowieczności. Postanowiła założyć rodzinę. Mówi się, że miała córkę. Jednak, nim ta dorosła, dni Lurigi dobiegły końca.