Jakiej wiedzy szukasz, Podróżniku?
< Wszystkie wpisy
Drukuj

Gwardia Otesz Mistika

 

Gwardia Otesz Mistika – a więc gwardia akademii magicznej znajdującej się w kraju Suminitów, Suma Drevisz w mieście Razen Deisz. Jedna z najbardziej znanych i najstarszych gwardii w Ronie. Gwardia Otesz Mistika działa od V wieku aż do teraz (z wyjątkiem czasu, w którym akademia była zniszczona), a więc około 400 lat.

Gwardia Otesz Mistika została założona przez jednego z filarów akademii magicznej – Gaioza, maga bitewnego, towarzysza Meliasza Młodszego. Gaioz od początku istnienia akademii wiedział, że ta będzie potrzebowała obrony nie tylko przez magów, ale również przez wojowników. Stąd też dał szansę wszystkim chętnym, przejawiającym tendencje magiczne, ale o zbyt słabych zdolnościach lub intelekcie, by ci służyli akademii w specyficzny sposób. Adepci gwardii przechodzili dość surowe szkolenie wojskowe, podobne do większości królewskich armii, jednak z naciskiem przede wszystkim na formacje obronne i ścisłej współpracy pomiędzy poszczególnymi gwardzistami.

Gaioz wraz z Meliaszem opracowali szczególny magiczny rytuał zwany Nasyceniem Oręża, w którym składając uroczystą przysięgę z krwi, rekrut przelewał drzemiący w nim potencjał magiczny do wybranej przez siebie broni. Ta miała mu towarzyszyć do końca życia, jako najbliższy partner. Broń nabierała charakteru i siły magicznej osoby przechodzącej rytuał i tak jej nasycenie stawało się permanentne, niewyczerpujące się tak długo, jak żyła osoba oddana tej broni (w przeciwieństwie do artefaktów uzyskanych za udziałem ditiusu czyli żółtego pyłu magicznego, których moc ulegała z czasem wyczerpaniu). Taka nasycona magią broń mogła nabrać nieco innego kształtu, ale przede wszystkim właściwości takich jak: zwielokrotniona wytrzymałość, zadziwiająca ostrość klingi, ostrze wykonane z lodu, czy też gorące od żaru. Do najsłynniejszych i najpotężniejszych mieczy gwardzistów należą z pewnością te trzy: Zew Żywiołów – miecz dwuręczny króla Erellana Drakonisa, Wielomiecz – miecz Legendarnego Igiego oraz Miecz Śmierci – pałasz należący do Nelesa.

Gwardziści Otesz Mistika noszą jednakowe uzbrojenie skłądające się z ciemnoniebieskiej tuniki, stalowego pancerza i hełmu ze złotymi elementami (im wyżej postawiony gwardzista, tym więcej złotych elementów na jego pancerzu), oraz granatowej peleryny. Liczba gwardzistów w czasie największej świetności gwardii liczyła jeden pułk, a więc około 2 tysięcy żołnierzy. Obecnie, jest ich niewiele ponad tysiąc i nie licząc milicji Razen Deisz, gwardia jest główną siłą zbrojną Suminitów.