Jakiej wiedzy szukasz, Podróżniku?
< Wszystkie wpisy
Drukuj

Raxath Hetman Strzelców (Elita Nelesa)

 

Raxath Hetman Strzelców (Elita Nelesa) – ostatni potomek najsłynniejszej rodziny łowców w Królestwie Środka. Całą swoją uwagę za życia poświęcił formacji wojskowej, stąd nigdy nie pokusił się o założenie własnej rodziny. Znany był z ponadwymiarowej dyscypliny, którą stosował u siebie i swoich podwładnych, brutalności wobec szpiegów i wrogów królestwa, niezwykłą umiejętnością strzelania z łuku, kuszy i muszkietu. Ponad wszystko jednak cenił sobie łuk, podobnie jak jego przodkowie. Podobno nikt nigdy nie potrafił naciągać łuku tak szeroko jak właśnie Raxath, zwłaszcza że jego łuk był wyjątkowo mocny. Jego strzały mocą przypominały wystrzał z kuszy, dzięki czemu jego skuteczność w boju przewyższała wielu kuszników.

W czasach tuż przed objawieniem się Uświęconych Ziem Magnackich, został zdegradowany i odsunięty od armii za nadzwyczajną brutalność i mordowanie wrogów królestwa bez osądu. Niedługo potem został zaproszony przez Nelesa do jego nowopowstającego oddziału, tzw. Elity. Neles był bowiem w stanie zapanowąć nad jego gwałtownym usposobieniem. Tam sprawdził się nie tylko jako doborowy strzelec, ale też przewodnik i zwiadowca. Przez niemal całe swoje życie prowadził mapę, na której oznaczał ważne jego zdaniem lokacje. Mapa ta okazała się później niezwykle przydatna dla partyzantów chroniących się przed gniewem Norigona, ale też później, gdy dostała się w ręce Gildii Czarodziejów ze stolicy.

Mówiono, że Raxath miał twarz w większości pokrytą bliznami i dlatego właśnie nosił zawsze hełm z maską z dużymi otworami na czy, by nie przysłaniał sobie widoku. Naprawdę niewielu znało jego prawdziwy wygląd. Podobno nawet Neles nie znał, ale to akurat mogło być prawdą, bo on nie dbał o tego typu szczegóły. Zwykł też nosić kolczugę i elementy zbroi płytowej, stąd często określano go mianem „Pancerny Łucznik”