Jakiej wiedzy szukasz, Podróżniku?
< Wszystkie wpisy
Drukuj

Bermilion „Biały Prorok”

 

Bermilion „Biały Prorok” — z pochodzenia Oświecony z Pahadan Ukalo (Góry Podniebne), jeden z czwórki uczniów Nelesa, założyciel i członek tajnego Kręgu Legendarytów, Mistrz Erellańskiej Gildii Uzdrowicieli, „Wskrzeszony”, uczony, medyk, dyplomata.

Bermilion był sierotą błąkającą się pośród Gór Podniebnych (Pahadan Ukalo), gdy odnalazł go przemierzający tamte tereny Neles (ciekawym jest fakt, że Neles wybierał na swoich uczniów tylko sieroty mogło to być ze względu na ich brak tęsknoty za rodziną i uprzedzeń do pochodzenia czy przywiązania do konkretnego miejsca w świecie, co czyniłoby ich lepszymi uczniami lub po prostu dlatego, że było mu ich szkoda). Neles przyjął młodego Bermiliona niczym własnego syna i starał się go wychować najlepiej jak umiał. Mimo, że swoich uczniów i żołnierzy Neles traktował z pełną surowością, to od razu zauważył, że Bermilion był innym chłopcem, pełnym wrażliwości, współczucia, wrodzonej mądrości i dużej inteligencji. Był więc dla niego nieco łagodniejszy trenując go w boju, ucząc szermierki i magii. Jednak w edukacji i poznawaniu kolejnych ksiąg był bezlitosny. Znosił młodemu chłopcu dosłownie wszystkie księgi jakie tylko uznał za przydatne, a ten nie pozostawał w tyle, pochłaniając je jedna za drugą. Tak z młodego sieroty Bermilion wyrósł na mędrca i prawdziwego męża stanu, którego rad i mądrości poszukiwało wielu. Gdy ten dorósł, Neles przekazał Bermiliona rektorowi Akademii Magicznej Razen Deisz  Pirinowi, by ten wyrównał jego ewentualne braki wiedzy i zdolności magicznych. Pirin widząc zamiłowanie chłopaka do ziół i alchemii (sam też był alchemikiem), wziął go na swojego asystenta i odkrywał przed nim tajniki wiedzy alchemicznej oraz medycznej. Być może dlatego Bermilion wyrósł w przekonaniu, że erellańska medycyna i sztuka uzdrawiania są poniekąd dziedziną magii, a jego zdolności lecznicze po wyjściu z akademii nie miały sobie równych, zwłaszcza po jego rzekomym przejściu ścieżką Laikotl, o czym pochwalił się tylko swoim najbliższym. Przydomek „Biały Prorok” wziął się ze względu na jego umiejętności przepowiadania, ale też przez białą, elegancką szatę, którą nosił, aż do czasu, gdy musiał przebić się własnym mieczem (ale o tym za chwilę).

Bermilion będąc człowiekiem skromnym nie pchał się nigdy na pierwszy front głównych wydarzeń w Erellanie. Chętnie jednak udzielał rad, a nawet przepowiadał przyszłość, gdy tylko go o to poproszono. Aktywnie wziął udział w strategicznej obronie Erellanu podczas ataku ożywionego Sh’agili Alnemana, wskazując na słabe punkty wroga, a później w wojnie z Norigonem był w stałym elementem sztabu generalnego obrońców, mieszczącego się wówczas w Empir Corkyia.

Swoją prawdziwą moc Bermilion objawił dwukrotnie. Po raz pierwszy, podczas starcia Nelesa z Davorką „Zabójczynią Aniołów”, gdzie przez chwilę samodzielnie odpierał srogie ataki boskiej przeciwniczki, a po śmierci Nelesa ruszył wraz z pozostałą trójką uczniów Nelesa, by zatopić swój krótki miecz w sercu Davorki. Drugim razem właśnie podczas ataku Sh’agili Alnemana, gdy został zmuszony pod groźbą zamordowania Wesołej Werii, jego podopiecznicy, do popełnienia samobójstwa. Tym który mu groził był Sal’handril Alneman. Bermilion posłusznie wykonał polecenie, jednak jak się okazało po paru miesiącach, wcale nie zginął wyglądało to wówczas jakby wskrzesił sam siebie. Możliwe że to właśnie stało się jego darem po przejściu osławionej Ścieżki Laikotl.

Podczas sławnego już spotkania Uczniów Nelesa, gdzie ustanowiono tajny Krąg Legendarytów, czyli kultystów legend, stary Werion, twórca artefaktów, powierzył Bermilionowi swoją córkę młodą Werię, by ten zaopiekował się nią, wychował i wyszkolił. Od tej pory Weria nieustannie towarzyszyła „wujkowi Bermilionowi” między innymi w jego podróży do Akademii Magicznej Razen Deisz, do stolicy Pakkan w Van Yotl, a finalnie do Śródgrodzia w Erellanie, gdzie oboje zamieszkali, a Weria otworzyła własny warsztat.

Bermilionowi zaproponowano członkostwo w Oddziale Legendarnych, ale ten będąc skromnym człowiekiem i nie widząc siebie ani z tytułami, ani jako bohater, odmówił. Do dziś Bermilion „Biały Prorok” pełni funkcję mistrza w erellańskiej Gildii Uzdrowicieli, gdzie służy każdemu radą, pomocą i przykładem wrażliwości na drugiego człowieka. Dziś jest jednym z najbardziej szanowanych obywateli Erellanu. Kłaniają mu się wszyscy, łącznie z królem. On jednak natychmiast odkłania się zawsze jeszcze niżej.

Na grze terenowo–fabularnej w postać Bermiliona wciela się Kacper.