Jakiej wiedzy szukasz, Podróżniku?
< Wszystkie wpisy
Drukuj

Mel Arieta–Draft

 

Mel Arieta–Draft — Yotlanka z pochodzenia, czarodziejka, absolwentka pierwszego rocznika odnowionej Akademii Magicznej Otesz Mistika, a później również wykładowczyni, dowódczyni Oddziału Czarodziejów w Armii Nelesa stacjonujacej w Empir Chor, obecnie Wielka Mistrzyni w Gildii Czarodziejów w stolicy Erellanu. Oprócz tego żona namiestnika Okiego Drafta i co ważniejsze, odtwórczyni jednego z Kryształów Nieskończonej Mocy Magicznej — Kryształu Życia.

Mel wychowała się w jednej z mniejszych miejscowości położonych tuż pod Sikarą, czyli stolicą Van Yotl. Oboje rodzice pochodzili z wyższego rodu Yotlan zwierzokształtnych, ojciec z Plemienia Niedźwiedzia, a matka z Plemienia Jelenia. Ojciec, dał swojej córce na imię Mel, co w narzeczu Dzikich Plemion oznacza miód, gdyż była słodyczą dla jego serca i oczu. Mel urodziła się z małymi różkami jelenia na swojej głowie, podobnie jak jej matka. Już samo to sprawiło, że przez mieszkańców Gadziej Puszczy w Van Yotl była traktowana z poważaniem, jak wszyscy inni ludzie o zwierzokształtnych atrybutach. Mel od zawsze pragnęła uczyć się magii, dlatego została wysłana przez rodziców do Świątyni Tarakotl w Sikarze, gdzie tamtejsi kapłani mieli wdrożyć ją w tajniki smoczej magii w zamian za służbę. Po odebraniu należytego wykształcenia, Mel zapragnęła podróżować. Wraz z rodzicami odwiedziła Las Starożytnych, sporą część Gadziej Puszczy, zachodząc nawet jednego razu do niebezpiecznego dla Yotlan EmpirEst. Ostatecznie podczas swojego pobytu w kraju Suminitów dowiedziała się o ponownym otwarciu Akademii Magicznej. Podstanowiła koniecznie się tam dostać. Pierwszy rocznik odnowionej akademii był w całości zasponsorowany przez Bernadina Delaney, który pragnął zwerbować zdolniejszych absolwentów do swojej nowoczesnej armii w Empir Chor.

Mel dostała się do Akademii dzięki swoim umiejętnościom zdobytym w Świątyni Tarakotl i wpływowi rodziców. Nie pozostała jednak dłużna akademii. Wyrózniając się ponadprzeciętną inteligencją zdobywała wiedzę w zawrotnym tempie. Mel zdołała ukończyć akademię w zaledwie cztery lata, a jej specjalnością stały się magiczne właściwości roślin, co określała mianem „zielonej magii”, nad którą pracowała z samym rektorem uczelni, Pirinem. Być może właśnie tym Mel zyskała uwagę Bernadina. Ten zwerbował ją do swojej armii wraz z kilkoma innymi czarodziejami. Bernadin uważał, że armia wspierana magią dobrze przeszkolonych czarodziejów będzie w stanie pokonać każdego przeciwnika. Mel udała się do Empir Chor wraz ze swoim narzeczonym, również absolwentem Akademii, choć gwardzistą o imieniu Romero.

Mel nie raz jeszcze odwiedzała Akademię Otesz Mistika przedstawiając tam efekty swojej pracy naukowej czym zachwycała profesorów i starszych czarodziejów.

W Empir Chor po zaledwie kilku latach Mel stanęła na czele oddziału czarodziejów w roli Maga Dowódcy. Romero zaś zdobywając tytuł rycerski został oficerem ciężkozbrojnej piechoty. Podczas jednej z misji w Empir Chor doszło do konfrontacji, w której sir Romero został porażony mroczną klątwą, której nie dało się usunąć w sposób magiczny, ale dzięki wysiłkom Mel mającym na celu przywrócenie jego równowagi psychicznej, sir Romero zdołał wyswobodzić się z niej samodzielnie.

Ciągłe badania nad „zieloną magią” sprawiły, że Mel przestała się starzeć, co pozwoliło jej dożyć w młodej formie do czasów obecnych mimo, że liczyła sobie już ponad 50 lat.

W roku 1061 doszło do spotkania Bernadina znanego już pod imieniem Neles z Davorką „Zabójczynią Aniołów”. Neles do tej potyczki zabrał ze sobą swoich uczniów i wszyskich zdolniejszych oficerów z armii. Konfrontacja okazała się jednak krwawą łaźnią i niewielu z biorących w niej udział uszło z życiem, jak chociażby sir Romero. Mel widząc całe zajście odeszła z Armii Nelesa postanawiając, że nie bedzie więcej walczyć. Po odbyciu żałoby po narzeczonym w Van Yotl postanowiła udać się na pielgrzymkę w Góry Podniebne. Tam miała spotkać człowieka określanego mianem „Wędrowca z Gór Podniebych”, który później okazał się być Okim. Oki pokazał Mel swoje Obserwatorium i odkrycia, a Mel podzieliła się z nim swoją pracą nad „zieloną magią”. Kilka lat później pobrali się, a zaraz potem sprowadzili się do odbudowującego się po ataku Straszliwego Norigona Śródgrodzia w Erellanie. Oki został mianowany królewskim namiestnikiem, a Mel została postawiona jako jedna z mistrzów Gildii Czarodziejów obok Jarindy z Legendarnych.

W ostatnim czasie Mel zdołała odtworzyć zielony Kryształ Nieskończonej Mocy Magicznej stworzony z vivitiusu, czyli zielonego pyłu, nad którym tak długo pracowała. Na wiosnę 1082 roku Krąg Legenarytów zorganizował wyprawę do znanej Mel Świątyni Tarakotl w celu ożywienia kryształu, by ten mógł stać się realną pomocą w wojnie z Niverdem. Na wyprawę mieli wybrać się: Mel, Bermilion, Rey Drakonis i Arhaira z Legendarnych. Obecnie wyczekuje się z niecierpliwością na ich powrót.

Na grze terenowo–fabularnej w rolę Mel Ariety–Draft wciela się Julka.