Jakiej wiedzy szukasz, Podróżniku?
< Wszystkie wpisy
Drukuj

Kiyan „Łazik”

Kiyan „Łazik” — weteran wojny, dziecię Niverdu, ale też Nomada, ostatni z żyjących Aswadów, obecnie jeden z dowódców Gildii Łotrzyków w Śródgrodziu.

Kiyan „Łazik” był już od dziecka znany jako szczwany i bystry chłopiec. Wiedział, że jeśli chce przetrwać w trudnym świecie, to musi radzić sobie sam. Dlatego też szybko zaczął zarabiać na życie jako złodziej i oszust.

Kiyan został przygarnięty przez nomadzką rodzinę, która nauczyła go wszystkiego, czego potrzebował wiedzieć, by stać się dobrym złodziejem. Wkrótce został członkiem elitarnej jednostki Aswadów, oddziału armii Nomadów, który został utworzony za czasów panowania dynastii Alnemanów.

Kiyan stał się jednym z najlepszych żołnierzy Aswadów, słynąc ze swoich szczwanych i bystrych działań. Jego zdolności zostały wielokrotnie wykorzystywane do zaprowadzenia porządku.

Kiyan „Łazik” to postać silna i sprytna, skupiona na swoich celach i walce o sprawiedliwość. Jest odważnym i skutecznym Łotrzykiem, który traktuje innych ludzi z gildii jak rodzinę. Jego wiek 200 lat wskazuje, że może być również uzdolnionym magicznie lub posiadać tajemnicze moce, które pozwoliły mu przetrwać tak długo. Może być również wyjątkowo zdolnym wojownikiem, skoro został wybrany jako jeden z liderów Gildii Łotrzyków. Warto też zauważyć, że Kiyan ma swoje „cele względem Niverdczyków”, co sugeruje, że może mieć osobiste porachunki z tym narodem lub być z nimi w jakiś sposób związany.

Na grze terenowo–fabularnej w rolę Kiyana wciela się Kamil.