Jakiej wiedzy szukasz, Podróżniku?
< Wszystkie wpisy
Drukuj

„Smocze Królestwo”

 

„Smocze Królestwo” – zespół skalny w Górach Środka na południu Erellanu, który w dawnych czasach zamieszkiwały smoki. Miejsce to było niebezpieczne z uwagi na grasujące smoki do momentu, gdy król Erellan Drakonis wszedł z nimi w sojusz. Dziś „Smocze Królestwo” jest wymarłe z uwagi, że wszystkie smoki zginęły w licznych wojnach, które dotykały nierzadko Królestwo Erellanu.

Smocze Królestwo, majestatyczne urwisko skalne usytuowane na obszarze Królestwa Erellanu, jest miejscem o niepowtarzalnym charakterze i bogatej historii. To tutaj niegdyś, w czasach dawno zapomnianych, smoki i ludzie żyli w sojuszu i przyjaźni. Za czasów króla Erellana Drakonisa, smoki były nieodłącznym elementem życia w Erellanu. Wspólnie z ludźmi tworzyły niezwykłą harmonię, a ich sojusz z ludźmi był niezwykle owocny. Król Erellan zyskał nawet miano „Drakonis” – Smoczej Krwi, będąc ambasadorem ludzi wśród smoków. Niestety, okres ten skończył się wraz z ostatnimi wojnami nomadzkimi, w których smoki wyginęły całkowicie.

Dzisiaj Smocze Królestwo stanowi cenny relikwiarz tych dawnych czasów. Wysokie, skalne urwiska są domem dla niezliczonych rzeźb smoków, zachowanych szkieletów tych majestatycznych stworzeń, dawnych legowisk oraz jaskiń pełnych dawno zapomnianych skarbów. Każdy element tego miejsca przypomina o niezwykłym sojuszu, jaki łączył niegdyś ludzi i smoki. Odkrywanie Smoczego Królestwa jest jak podróż w czasie, pełna odkryć i tajemnic. Pomimo upływu wieków, to miejsce wciąż przemawia do wyobraźni zarówno mieszkańców Erellanu, jak i przybyszy. Smocze Królestwo, choć nieco zapomniane, jest żywym dowodem na to, jak różne były czasy, kiedy smoki i ludzie żyli obok siebie. Jest to miejsce, gdzie historia spotyka się z fantazją, a echa przeszłości wciąż można usłyszeć w szumie wiatru, który przemierza skalne urwiska.