-
Ludzie
-
-
-
- Chorus (Chor-Ris)
- Czarnoksiężnik Aure–Lis
- Dynastia Erisów
- Dyplomata Tsu–Ari
- Elena-Vela-Ris
- Eller-Ris
- Ganadia-Ris
- Gar–Gonn
- Harmonia (Harmona-Ris)
- Książę Erik-Vale-Ris
- Książę Tyr–Ros
- Lea–Kritos
- Niverdczycy
- Rodzina Yros
- Tal–Darim
- Tes–Tykles
- Zari
- Pokaż pozostałe artykuły ( 2 ) Schowaj treść
-
- Adanel
- Andora
- Arhaira "Cień Lasu"
- Bergrim
- Bermilion "Biały Prorok"
- Czarnoksiężnik Aure–Lis
- Duncan Zollis
- Dyplomata Tsu–Ari
- Einar Arrowhead "Ćma"
- Gar–Gonn
- H'azzan "Tarcza Królestwa"
- Jazon Bękart
- Jazon Zollis
- Khajala
- Kiyan "Łazik"
- Książę Tyr–Ros
- Lea–Kritos
- Lisica Emeria
- Maykar "Zwycięzca"
- Mel Arieta–Draft
- Rey Drakonis
- Sir Gawain
- Tal–Darim
- Tes–Tykles
- Zari
- Pokaż pozostałe artykuły ( 10 ) Schowaj treść
-
-
Miejsca
-
-
- "Smocze Królestwo"
- Erellan (Śródgrodzie)
- Górdom
- Gród Pielgrzymów
- Legendarni
- Leśny Gród
- Marcinowy Kocioł
- Miasto bez Nazwy
- Morze Północne
- Nowy Port
- Ołtarz Starożytnych
- Pański Portal
- Płaskogród
- Rada Starszych Śródgrodzia
- Samotnia Arty (Moldovarta)
- Śródmorze
- Świątynia Drakonisów
- Pokaż pozostałe artykuły ( 2 ) Schowaj treść
-
-
-
Przedmioty
-
Bestiariusz
-
Wydarzenia
Macha Drakonis
Macha Drakonis – pierworodny syn króla Erellana Eryi Drakonisa, książę Erellanu północnego, niedoszły król. Macha żył w latach 502-519, zmarł bohaterską śmiercią w wieku 17 lat.
Macha był pierworodnym synem Erellana. Cieszył się miłością obojga rodziców, jak również całego narodu. Wychowywany z myślą o objęciu tronu Królestwa Środka w przyszłości, nigdy nie osiadł na laurach, a mimo młodego wieku nie wybierał zabawny nad naukę i ćwiczenia. Pragnął być jak jego ojciec – jak najlepszym królem jak tylko mógł. Niestety nie było mu dane rządzić. W tamtym czasie Kraina Środka była nękana przez różnego rodzaju istoty ze Sfery Magicznej w tym przez hordy olbrzymów zamieszkujących północną część Rony. Olbrzymy całymi grupami schodziły na południe, do bardziej urodzajnych ziem w celu zdobycia pożywienia siejąc przy tym ogólny zamęt i zniszczenie. Olbrzymy nigdy nie zdobyły twierdzy Śródgrodzia, choć raz były blisko. Nieszczęściu zapobiegła bohaterska śmierć królewskiego syna, który odbywając podróż do Grodu Pielgrzymów na północy Erellanu zauważył zagrożenie jako pierwszy i wyszedł na spotkanie olbrzymom samotnie. Poza miastem spotkał się z hersztem olbrzymów Gronnem, którego wyzwał na pojedynek. Macha posiadał w sobie część mocy swojego ojca Erellana, jak inni Drakonisowie, stąd różnica w sile i wytrzymałości dwóch przeciwników wcale nie była wielka. Macha zwyciężył ten pojedynek, sądząc, że w ten sposób zdoła przepędzić olbrzymy, albo przynajmniej zyskać na czasie, ale olbrzymy nie znały zwyczajów Erellańskich i w porywie gniewu rzuciły się na młodego królewicza. Ten zdążył zadąć w swój róg by wezwać pomoc, ale zbiec nie zdołał. Zginął tam na miejscu usiłując przeciwstawić się bandzie olbrzymów kładąc pokotem jeszcze kilku z nich. Dzięki dźwiękowi rogu Erellan zdążył przygotować się na atak, a hordy zostały szybko przepędzone.
Żal po śmierci Machy był ogromny, począwszy od króla Erellana, przez cały dwór i wszystkich poddanych, a dni żałoby trwały w królestwie przez okrągły rok. Na cześć jego śmierci raz do roku, w ten właśnie dzień, którym jest 13 czerwca całe królestwo obchodzi smutne święto o nazwie „Smuteczki” wspominając zmarłego królewicza. Róg Machy jest jednym z najbardziej znanych artefaktów Erellanu, a zazwyczaj znajduje się wewnątrz kapliczki poświęconej królewiczowi w miejscu, w którym zginął. Co kilka lat jednak Róg Machy pielgrzymuje niesiony przez kapłanów Stworzyciela po większych miastach królestwa.