OAZOWA GRA TERENOWA
NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Jak epidemia wpłynie na Grę Terenową?

Skutków epidemii mamy kilka:

– przede wszystkim akceptując nasz Regulamin przy formularzu zgłoszeniowym, deklarujesz się, że w przypadku wystąpienia u Ciebie objawów wirusa SARS COV-2 lub skierowaniu na kwarantannę/ izolację, nie weźmiesz udziału w wydarzeniu i powiadomisz o tym organizatorów, czyli nas. W Regulaminie zgadzasz się również na udostępnienie do SANEPIDu Twoich danych kontaktowych w sytuacji, gdyby na naszym wydarzeniu zaistniało ognisko choroby.

Jesteś zobowiązany zabrać ze sobą środki ochrony osobistej, czyli przede wszystkim maseczkę. Może być również w formie chusty wkomponowanej w Twój strój, np. w kolorze wioski ;) Oczywiście nie trzeba nosi maseczki cały czas – np. idąc samemu przez las. Natomiast w sytuacji, w której niemożliwe jest zachowanie odstępu min. 1,5m od innych osób, będzie trzeba założyć maseczkę.

– Na terenie gry będzie można skorzystać ze środków dezynfekujących.

– Przed wejściem na teren gry, zmierzymy Ci temperaturę termometrem bezdotykowym.

– Gdyby podczas wydarzenia wystąpiły u Ciebie objawy charakterystyczne dla ww. wirusa, będziesz zobowiązany wrócić do domu transportem innym niż komunikacja publiczna. W razie potrzeby, będziesz mógł poczekać np. na rodzica  w odizolowanym pomieszczeniu.

– Oczywiście jak zwykle na terenie gry dostępny jest ratownik medyczny.

– Jako organizatorzy wydarzenia pozostajemy w ciągłej współpracy z SANEPIDem, stosujemy się do wszystkich wytycznych GISu oraz stale monitorujemy aktualne zalecenia i status naszej strefy.

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO GRY TERENOWEJ?

, Słuszne pytanie – im lepiej Uczestnik się przygotuje, tym lepiej się będzie bawić.

1. Przygotowanie STROJU:

– pierwsze i najważniejsze to przygotować strój który będzie odzwierciedlał kolor i klimat Twojej drużyny / frakcji. np. jeśli zapisałeś się do Magnatów – ubierz coś czerwonego, niech Twój strój będzie elegancki, ze szlachetnych materiałów, weź pasy, błyskotki itp. Nie przejmuj się jednak, jeśli nie uda Ci się znaleźć czegoś mega profesjonalnego – my też dopiero zaczynamy i rozwijamy się z każdym rokiem. Liczą się starania, a nie portfel. 
– postaraj się unikać elementów typu: broń (chyba że piankowa, dopuszczalna na LARPach)
– elementy takie jak tarcza, zbroja, peleryna są częściami ekwipunku wojowników, do zdobycia w Gildii, więc możliwe, że jeśli przywieziesz własne, to pozwolimy Ci je założyć dopiero po wstąpieniu do gildii.
– na pewno ubierz pełne i wygodne buty – będziesz przez większość dnia wędrować po lesie
– polecamy długie spodnie i długie skarpetki
– coś na wierzch z długim rękawem
– koniecznie coś na głowę żeby się chronić przed słońcem
– w razie gorszej pogody płaszcz przeciwdeszczowy.

Mile widziany jest strój w charakterystyce danej gry terenowej: elementy ubrań ze świata Tolkiena, odpowiednia fryzura lub umalowana twarz.

2. Co wziąć ze sobą:

– na pewno weź ze sobą wodę do picia lub herbatę w termosie. Najważniejsze, żebyś miał własną butelkę. Będziesz ją mógł później bezpłatnie uzupełnić wodą mineralną. Od tego roku nie będzie kubeczków plastikowych, które zaśmiecały las.
– możesz wziąć ze sobą kanapki, czy inne przekąski, ale w planie gry i tak jest ciepły posiłek
–  opcjonalnie spray na komary czy też krem z filtrem

 

3. Przygotowanie MENTALNE:

– zapoznaj się z regulaminem gry terenowej
– przeczytaj zasady gry
– zapisz się przez nasz system zapisów
– sprawdź lokalizację i upewnij się, że masz jak się dostać na teren gry
– opowiedz o nas swoim kolegom
– upewnij się, że zlajkowałeś nas na Facebooku i Instagramie… i Youtubie :)

CZY MOGĘ BYĆ W DRUŻYNIE Z MOIM KOLEGĄ/KOLEŻANKĄ

Chyba najczęściej zadawane pytanie. Jeśli chcesz być w drużynie z kimś znajomym, dodaj uwagę przy wypełnianiu formularza zgłoszeniowego, a my rozważymy Twoją prośbę. Jeśli tylko będzie to możliwe, z chęcią dołączymy Cię tam gdzie chcesz. Pamiętaj jednak, że zapisy kończą się na tydzień przed Grą, więc wszystkie pytania i prośby prosimy kierować do nas przed 20.09.

CZY KTOŚ MOŻE MNIE ZABRAĆ Z CENTRUM TYCZYNA NA MIEJSCE GRY?

Nie będziemy się tym zajmować. Po to są linie autobusowe, które jadą wprost na miejsce gry, żeby z nich skorzystać. Nie bój się, na pewno trafisz.

CO JEŚLI PRZYPADKIEM STANIE MI SIĘ KRZYWDA W TRAKCIE GRY?

Na miejscu będzie profesjonalna opieka medyczna, więc jeśli ktoś się uderzy albo skaleczy będzie mógł udać się do centrum gry gdzie natychmiast otrzyma pomoc. Jednak wypadków nie przewidujemy.

A CO JEŚLI SIĘ ZGUBIĘ W LESIE?

Nie ma takiej możliwości. Teren gry nie jest taki duży i będzie dobrze oznaczony: gdzie jest jaka ścieżka, gdzie jest koniec terenu gry. Gra odbywa się w miejscu z dala od dróg samochodowych, więc nie ma obawy o ruch uliczny. W centrum terenu gry zawsze jest głośno, więc można tam trafić idąc za głosem kolegów/koleżanek. Na całym terenie gry jest zasięg, więc w razie potrzeby można dzwonić na numer informacyjny podany na naszej stronie.

CZY NA TERENIE GRY ZNAJDUJE SIĘ UBIKACJA?

W lesie zazwyczaj ubikacji nie ma, jednak w przygotowanym przez nas Mieście znajduje się wychodek, zwany ze swej elfickiej nazwy “Kibbel”. To i tak nieźle, prawda?

CZY JESTEŚCIE DUMNI ZE SWOJEJ GRY TERENOWEJ?

Tak, jesteśmy.